top of page
pikes-legal-obce-mesta-header.jpg

Služby

monsterDOWN.png

Domů   /   Služby   /   Obce a města

Obce a města

Své služby poskytujeme nejen firmám a podnikatelům, ale také veřejné správě, městům a obcím. Našimi dlouhodobými klienty je několik pražských městských částí, menší obce po celé České republice a dvě krajská města.

Významná část našich právních služeb poskytovaných městům a obcím spočívá především v poradenství v oblasti správy a nakládání s jejich majetkem a rozvojem obce. Zastupujeme obce při jednání s developery ve věci prodeje či směny obecních pozemků pro výstavbu na území obce, otázky budování infrastruktury a inženýrských sítí v obci. Připravujeme plánovací smlouvy, zastupujeme obce při jednání s pozemkovým úřadem či ÚZSVM. Poskytujeme poradenství zastupitelstvům a radě obce při nakládání s majetkem obce. V této oblasti máme zkušenosti z obou stran, neboť vedle obcí jsou našimi klienty rovněž stavební společnosti. 


Naší specializací pak je právní poradenství a případně zastupování obcí a měst při správě jejich majetku. Právní služby spočívají v zastupování při výkonu jejích práv ve společenstvími vlastníků, výkonu pověřeného vlastníka, či při jednání a bytovými družstvy.  Rovněž zastupujeme samosprávy při jednání se soukromými subjekty ohledně převádění nemovitostí, pronájmu komerčních prostor atp., včetně zastupování klientů ve sporech s těmito subjekty. 


Vedle výše uvedeného jsme obecně schopni vám pomoct jak v oboru občanského a obchodního práva, tak v oblasti správního práva. Poskytujeme komplexní služby jak v oblasti sepisu a vyjednávání smluvní dokumentace, vč. analýzy byznys záměrů, tak v zastupování před soudy a správními orgány. 


Aktuálně ve spolupráci s Magistrátem hlavního města Prahy a skupinou senátorů zabýváme po právní stránce problematice bydlení. Rovněž jsme autory zákona na regulaci krátkodobých pronájmů, zejména tzv. Airbnb.  

KONTAKTUJTE NÁS

Pojďme do toho společně

Rádi se detailně seznámíme s vašimi konkrétními potřebami a pomůžeme vám dosáhnout vašich cílů. 

bottom of page