top of page
pikes-legal-platebni-instituce-header.jp

Služby

monsterDOWN.png

Domů   /   Služby   /   Platební instituce, poskytovatelé platebních služeb malého rozsahu

Platební instituce, poskytovatelé platebních služeb malého rozsahu

Licence platební instituce, licence poskytovatele platebních služeb malého rozsahu, instituce elektronických peněz, vydavatel elektronických peněz malého rozsahu. Je toho spoustu a nás to baví.

Poskytovatel platebních služeb malého rozsahu, nebo také malá platebka, je oprávněn poskytovat platební služby na základě zápisu do registru ČNB a udělené licence. O licenci si musí požádat všichni, kdo poskytují platební služby. Pokud provozujete platební bránu, platební peněženku nebo máte jiné řešení spojené s převody peněz mezi uživateli, musíte mít malou platebku. Pokud se však překračujete v objemu plateb částku 36 mil. EUR za předchozích 12 měsíců, pak si už musíte požádat o licenci platební instituce. Ta však již nemá žádný objemový limit plateb.


Naši advokáti vás provedou celým licenčním řízení a obstarají vše nezbytné. Základem každé spolupráce je však vždy dobrá příprava. Vysvětlíme vám tedy dopředu, co očekávat a na co se připravit. Projdeme s vámi celý váš byznys, zda vyhovuje všem nárokům ČNB. Zpracujeme žádost a obchodní plán, vytvoříme vnitřní předpisy včetně postupů pro řízení rizik, nastavíme vnitřní kontrolní systém a odpovídající organizaci interního provozu. Samozřejmostí je také zajištění dokumentace a procesů v rámci GDPR, AML/CFT a reportingu ČNB. 


S našimi klienty spolupracujeme i po obdržení příslušné licence, kdy jim poskytujeme služby při komunikaci s Českou národní bankou, Finančním analytickým úřadem a dalšími orgány veřejné správy. 

KONTAKTUJTE NÁS

Pojďme do toho společně

Rádi se detailně seznámíme s vašimi konkrétními potřebami a pomůžeme vám dosáhnout vašich cílů. 

bottom of page